Baywave Island
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Welcome on Island
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 No class today

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

No class today Empty
MesajSubiect: No class today   No class today EmptyMar Iun 21, 2011 12:05 pm

Iesi din cancelarie cu catalogul sub brat lasandu-se purtata de corp pana in clasa la care preda, mai precis, clasa intai. Privi curioasa, ducandu-si ganditoare un deget pe buza inferioara, de ce nu era nimeni acolo? Privi anuntul de pe usa cum ca in acea zi aveau liber. Marii involuntar ochii venindu-i sa rada, daca isi aducea bine aminte i se precizase acest lucru, dar ea era prea ocupata sa deseneze. Pasi in clasa, asezandu-se la catedra, macar isi mai pierdea si ea putin timp, oricum n-avea ce sa faca.
Sus In jos
Jun Taenim

Jun Taenim


Mesaje : 37
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 29

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMar Iun 21, 2011 12:28 pm

Nesigur fiind de cât e ora , o luă la pas alergător până la clasa întâi . Cu fiecare pas ce-l făcea în plus încearcă să-şi aducă aminte ce-i ceruse directoarea şcolii , dar cu greu ; nici nu fusese aşa atent când doamna vorbea cu el . Ştia sigur că trebuie să-i ţină locul profesorului de muzică pentru două zile , la clasa piticilor , adică întâi ; dar în rest habar nu avea de ora exactă . În fugă se uită prin câteva săli de clasă ce păreau goale , probabil copii aveau educaţia fizică , sau ceva de acest gen . Ajunge într-un final la o ultimă sală şi se opreşte . Face câţiva paşi înăuntru şi o observă pe domnişoara ce stătea la catedră . Sperând că nu deranjează , bate de două ori în uşă încet , dorind să atragă atenţia tinerei .
Deranjez ?
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMar Iun 21, 2011 12:33 pm

Deschise catalogul plimandu-si privirea pe notele elevilor , ii venea sa rada dandu-si seama ca ea avea note mult mai mici in clasa intai. Daca se gandea bine, era vina profei, n-o suporta doar pentru ca era putin mai tupeista pe atunci.
Tresari putin speriata cand auzi sunetul produs in usa si-si indrepta privirea spre ea, auzindu-i in scurt timp si vocea baiatului.
Ahm...nu, cauti pe cineva? intreba calm inchizand catalogul, se ridica de la catedra nevrand sa fie prea nepoliticoasa.
Sus In jos
Jun Taenim

Jun Taenim


Mesaje : 37
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 29

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMar Iun 21, 2011 12:45 pm

Aşteptă până să-i răspundă tânăra . În acest tip a tras cu coada ochiului o scurtă privire prin clasă , era la fel de goală ca restu' .
Îşi mută privirea spre domnişoară şi se uită buimac la ea .
Nu , adică . . . nu aceasta e clasa întâi ? o întreabă cu calm şi se aproprie cu câţiva paşi mărunţi de catedră . Cred , adică bănuiesc că aveam de ţinut o oră aici . Unde sunt cu toţii ? adaugă spre final , oprindu-se brusc şi privind-o într-un mod cât mai insistent pe fată .
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMar Iun 21, 2011 12:56 pm

Il asculta atent rezemandu-se cu spatele de catedra, fara sa-l scape din privire.
Dap, aceasta este clasa intai, scrie si pe usa. ii facu semn cu mana, apoi isi incrucisa mainile la piept.
Si tot pe usa este lipit un anunt in care scrie ca sunt liberi azi, nu stiu sigur ce zi e, defapt nici nu-mi pasa, dar din cate am inteles toti profesoii au fost avertizati ca azi nu se fac ore, se pare ca am venit degeaba. isi dadu cu palma peste frunte intr-un mod copilaresc.
Sus In jos
Jun Taenim

Jun Taenim


Mesaje : 37
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 29

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMar Iun 21, 2011 1:01 pm

Auchi ! mormăii cât pentru el când tânăra se lovi singură .
Îşi duce din instinc o mână la ceafă şi priveşte pe geam afară , meditând preţ de câteva secunde .
Păi , da . În primul rând eu nu sunt profesor , deci... cel de sus ştie dacă era nevoie sau nu să fiu anunţat . În al doilea rând , legat de afişul de pe uşă ; cine să-l mai vadă când fuge de rupe pământul ? pune accent pe ultima sa replică şi strâmbă din nas , nemulţumit de circumstanţele date .
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMar Iun 21, 2011 1:09 pm

Si-a indreptat spatele, apoi si-a pus mainile pe umerii baiatului stramband copilaresc din nas.
Scuze, haide ca nu-i nimic rau in asta, priveste partea buna a lucrurilor, ai facut putin sport. zambi larg si copilaresc.
Daca nu esti profesor, de ce esti aici? Ai vreun copil? Ah...pari prea tanar pentru asa ceva, dar cine stie. dadu simplu din umeri, observandu-se in vocea sa ca glumea.
..verisor, prieten, frate? continua sa intrebe luandu-si mainile de pe umerii baiatului.
Sus In jos
Jun Taenim

Jun Taenim


Mesaje : 37
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 29

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMar Iun 21, 2011 1:19 pm

Tresări slab la replica de amuzament a tinerii , un zâmbet schiţat îşi făcu' apariţia pe chipul lui .
Clipeşte des de câteva ori şi ia la rând fiecare vorbuliţă rostită de tânără până acum .
Să vedem , copii , nu , nu am . Sunt aici să predau pentru două zile . Adică o zi dacă mă pricep eu la matematică cât de cât . îşi dă uşor ochii peste cap şi indică din priviri afişul de pe uşă . Dar pe bune acum , tu eşti învăţătoare ? Pari prea... se opreşte şi-şi duce un deget pe bărbie , analizând-o mai bine pe fată .
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMar Iun 21, 2011 1:22 pm

Dadu intelegatorea din cap si isi duse o mana la gura chicotind. Ridica o spranceana destul de curioasa.
Prea cum...?! intreba privindu-l. Era curioasa sa vada ce-i va spune, inchise pentru scurt timp ochii asteptandu-se la lucruri rele, defapt lucruri foarte rele aduse la adresa ei. Deschise ochii inspirand incet aerul din clasa.
Sus In jos
Jun Taenim

Jun Taenim


Mesaje : 37
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 29

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMar Iun 21, 2011 1:32 pm

Tânără ? replică direct şi ridicând din umeri . Cuprinde din câteva priviri clasa şi observă într-un colţ un ceas . Se chiorăşte o vreme bună la el , apoi reuşeşte într-un final să citească ora . E devreme , foarte devreme . Iar fi plăcut să doarmă acum , sau cel puţin să fie pe un pat , o canapea ; orice numai confortabil să fie . Oftează scurt şi îşi închide ochii , bosumflându-se . Faptul că e într-o clasă aproape goală îl deranjează şi mai tare . Nu e genul de persoană care ştie exact despre ce ar trebui să deschidă un subiect de discuţie .
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMar Iun 21, 2011 7:45 pm

Hei! Eu nu sunt tanara! a batut cu piciorul in parchet incrucisandu-si mainile la piept. Avea o privirea copilaroasa, oricat incerca ea sa para nervoasa.
Defapt, am chiar cincizeci si sase de ani, doar ca am uitat sa imbatranesc. a spus usor mandra de sine, glumea normal, facea si ea timpul sa treaca.
Ai putin timp liber? Ma gandeam sa mergem la o cofetarie, eu ma cam plictisesc aici. lua catalogul de pe catedra zambindu-i.
Sus In jos
Jun Taenim

Jun Taenim


Mesaje : 37
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 29

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMier Iun 22, 2011 2:50 am

Posibil. aprobă uşor vizibil din cap când fata îşi dezvăluie aşa zisa vârstă reală . Nu e deloc sigur pe el . Poate ceea ce a auzit e adevărat , nu are de unde să ştie de câţi ani e pe insulă tânăra .
Cofetărie ? Sigur . Vei avea timp să-mi povesteşti cât de sâcâitori sunt picii la ore . dă din umeri şi afişează un zâmbet cald , ridicându-şi încet un picior şi făcând roata se întoarce cu faţa spre uşă . Dar va trebuii să faci cinste . Dacă am înţeles eu bine , mi'ai putea fi bunică , deci... grăbeşte-te buni , chiar îmi doresc o prăjitură cu extra-frişcă . adaugă-n viteză şi o ia înainte .
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMier Iun 22, 2011 3:03 am

Hei! Nu-mi spune buni, nu ti-as putea fi bunica, cati ani ai tinerelule? Vezi poate o sa ma transform intr-o bunica ninja, oh nu, n-ai vrea asta! a zis copilaresc si bosumflat prefacandu-se serioasa.
Sa stii ca pe cand aveam varsta ta ma comportam mai civilizat cu o domnisoara. scoase rautacios limba la el.
Hai intai sa las asta in cancelarie, si apoi mergem. a spus urmandu-l pe baiat.
Sus In jos
Jun Taenim

Jun Taenim


Mesaje : 37
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 29

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMier Iun 22, 2011 3:19 am

Îşi duce mâinile în buzunarele pantalonilor şi se opreşte . Cu o mişcare lentă a corpului , se întoarce cu faţa la fată şi ridică dintr-o sprânceană , schiţând un zâmbet .
Păi am douăzeci de ani , tanti . Dacă e să pun vârsta de la care am ajuns pe insulă . îi răspunde tinerei apoi se lipeşte cu spatele de un perete a holului şi-i indică tinerei să se îndrepte spre cancelarie . Eu... aştept aici . mormăie , dând de înţeles că nu are de gând să o ia înainte spre cofetărie în timp ce fata e la cancelarie .
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMier Iun 22, 2011 3:29 am

Nu sunt tanti! a lasat tocul pantofului sa se loveasca de gresie. S-a bosumflat copilaresc si i-a dat incet cu catalogul in cap. Si-a dat parul pe spate si a intrat in cancelarie. A lasat catalogul pe masa, salutand-o cu respect pe directoare. A iesit din cancelarie prefacandu-se inca suparata pe el.
Si...ma rog, cand ai ajuns pe insula? Acum cincizeci de ani? intreba luand-o incet spre iesire.
Sus In jos
Jun Taenim

Jun Taenim


Mesaje : 37
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 29

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMier Iun 22, 2011 3:38 am

Auci . mormăie când simte presiunea catalogului asupra capului său . Când fata iese din cancelarie el încă se mai freca cu mâna în zona lovită mai devreme . O privi pe sub gene , gândind rapid să nu facă vre-o altă tâmpenie .
Nu cred că aş mai fi în viaţă dacă aş fi fost de atâta timp . Îmi pierd vremea pe-aici de doar paişpe ani . îi răspunde cu o voce calmă , ţinând distanţa de câţiva paşi buni între el şi tânără . Dar... spre deosebire de atunci când eram înafara razei insulei , acum e mult mai ciudat . Anii par numai zile uneori . E doar o senzaţie de rotire-n cerc . face pe-a filozofu' şi îşi încrucişează mânile la ceafă , făcând paşi din ce în ce mai mari şi apăsaţi .
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMier Iun 22, 2011 3:46 am

Isi intoarse privirea spre el razand.
Nenea Einstein, ai treizeci si patru de ani, ar trebui sa te strig tata, caci eu sunt doar de cateva luni aici si am nouaspe. scoase victorioasa limba la baiat.
Nu-ti face griji, intr-o zi iti vei lua viata de la inceput in orasul in care doresti, iti promit. zambi fin ciufulindu-i parul.
Sus In jos
Jun Taenim

Jun Taenim


Mesaje : 37
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 29

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMier Iun 22, 2011 3:53 am

Îşi închise un ochi din instinct când aceasta îi atinse părul .
Nu... Nu mai face asta ! mormăie destul de serios , îndepărtându-i mâinile fetei din părul lui . Nu prea cred . Uită-te la mine . Ce ? Par eu aşa boşorog ? Poate nu observi dar sunt foarte sexi pentru vârsta mea . închide ochii şi-şi ia nasul pe sus , folosind în acelaşi timp un accent fiţos rar întâlnit la el . Nici nu era sigur de ce a spus chiar el mai devreme . Adevărat . paişpe ani , dar nimic schimbat . Nimic nou , ba chiar se simte mai copil ca înainte de sosirea pe insulă .
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMier Iun 22, 2011 4:01 am

Uhm, scuze. a spus lasandu-si mana pe langa corp privindu-l putin ciudat. Ofta scurt.
Tu si sexi, doua cuvinte total opuse, acum inteleg de ce mergi asa de greu, tks...trebuie sa-ti cumpar un baston, exista cumva vreun magazin de asa ceva in zona? intreba iesind din scoala. Topai precum un copil mic pana la poarta facandu-i cu mana baiatului.
Grabeste-te tataie ca inchide la non-stop. chicoti cat pentru sine privind cerul.
Sus In jos
Jun Taenim

Jun Taenim


Mesaje : 37
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 29

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMier Iun 22, 2011 4:12 am

Iese şi el la rândul lui din şcoală şi se opreşte brusc când tânăra i se adresează .
Ce matură poţi fi tu , nu ? replică sarcastic mai mult pentru el şi-şi dă ochii peste cap teatral . Începe să păşească din nou până la poartă , oprindu-se în dreptul fetei . O priveşte cu coada ochiului preţ de câteva secunde , apoi îşi duce o mână în părul ei ciufulind-o îngrozitor de tare .
Să vedem cum vă place asta Domnişoara Învăţătoare , prea cunoscută drept şi Regina Maturitate din câte observ .
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMier Iun 22, 2011 4:23 am

Si-a incrucisat mainile la piept prefacandu-se ca nu e deloc nervoasa, batea incet cu un picior in ciment privindu-l.
Esti mort, iti dai seama de asta, nu?! Iti dau timp sa fugi, dar ai grija unde, ca daca te prind, o sa te mananc cu fulgi cu tot! a spus copilaresc si bosumflata. I-a prins mana privindu-l urat, dar in acelasi timp copilaresc.
Sus In jos
Jun Taenim

Jun Taenim


Mesaje : 37
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 29

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMier Iun 22, 2011 4:34 am

A ridicat dintr-o sprânceană , abţinându-se să nu râdă . Şi-a eliberat rapid şi cu uşurinţă mâna , făcând doi paşi în spate .
Desfăcându-şi braţele şi afişând un zâmbet larg pe chip , o priveşte amuzat pe fată , provocând-o .
Sunt tot numai al tău ! replică scurt şi voios , destul de amuzat fiind date toate acţiunile lui copilăreşti . Nici că se poate să se comporte altfel într-un moment ca ăsta ; şi mai ales nu cu cineva ca Amber . O fire foarte copilăroasă şi tupeistă , în cel mai rău caz Taenim nu se poate simţii decât provocat .
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMier Iun 22, 2011 4:40 am

Isi trecu mainile prin par pentru a-l aranja, apoi isi intoarse privirea spre el.
Sa nu spui ca nu te-am avertizat, in plus, ti-am dat si timp sa fugi, dar daca tu preferi moartea, n-am nimic impotriva! a dat simplu din umeri, zambind usor malefic din coltul gurii. S-a apropiat incet de el incepand sa-l gadile, spera, doar sa se gadile, ca altfel ea avea mari probleme.
Sus In jos
Jun Taenim

Jun Taenim


Mesaje : 37
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 29

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMier Iun 22, 2011 4:48 am

O priveşte cum se apropie şi urmărind-o la fiecare pas doar cu privirea , îşi păstrează poziţia de mai devreme .
Când aceasta începe să-l gâdile chicoteşte puţin la început , apoi doar zâmbeşte larg către fată . Nu era tocmai ceva plăcut lui să fie atins de cineva , chiar şi doar în glumă sau prieteneşte ; dar gâdilatul nu e tocmai punctul lui slab , spre ghinionul celui ce-l provoacă .
Hm , să vedem dacă putem zbura împreună . replică metaforic şi o priveşte cu sub-înţeles pe tânără . Încetul cu încetul îşi restrânge braţele , pregătindu-se să facă exact acelaşi lucru ce tipa a încercat pe el .
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today EmptyMier Iun 22, 2011 5:02 am

Se opri la un moment dat, dandu-si seama ca nu mergea asta, ofta scurt, acum sigur avea sa-i faca acelasi lucru. Nici nu statuse mult pe ganduri ca il si auzi pe baiat vorbind. Inghiti in sec privindu-l putin speriata, era foarte sensibila cand venea vorba de gadilat.
Ti-am mai spus ca te iubesc?! intreba zambind larg si clipind des, sperand sa scape de cruda tortura.
Stii? Eu tocmai mi-am adus aminte ca am un lucru important de facut, si...nu poate astepta. se dadu cativa pasi in spate.
Sus In jos
Continut sponsorizat





No class today Empty
MesajSubiect: Re: No class today   No class today Empty

Sus In jos
 
No class today
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Baywave Island  :: BayWake Island :: Scoala-
Mergi direct la: