Baywave Island
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Welcome on Island
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Wake Me Up When September Ends

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

Wake Me Up When September Ends Empty
MesajSubiect: Wake Me Up When September Ends   Wake Me Up When September Ends EmptyMar Iun 21, 2011 8:09 pm

Isi duse adormita o mana pe noptiera, pipaind-o, incerca sa gaseasca telefonul si sa-l opreasca din sunat. S-a ridicat enervata luand intr-un final aparul ce continua sa spune, si l-a aruncat de perete. Rasufla usurata, se simtea mai bine acum ca putea sa-si continuie somnul. Privi curioasa in jur, observand ca-i lipseste ceva, mai bine zis 'cineva'. Se ridica repede din pat si incepu sa-si caute pisica.
Nyx! Unde esti? intreba putin speriata, nu dorea s-o piarda, mai ales pe insula aceea. Isi duse mainile in par oftand. A privit fereastra care era deschisa si s-a bosumflat.
Nu puteam s-o inchid aseara? intreba pe un ton copilaresc, apoi se arunca in pat cu capul in perna.
Sus In jos
Alexunder Jhons

Alexunder Jhons


Mesaje : 26
Data de inscriere : 21/06/2011

Wake Me Up When September Ends Empty
MesajSubiect: Re: Wake Me Up When September Ends   Wake Me Up When September Ends EmptyMier Iun 22, 2011 12:43 am

Căscă,ducându-şi mâna la gură.Se pipăi la buzunarele din spate,oftă scurt apoi întinse mână ciocănind de două ori încet.
-Iauite ce treabă am eu la ora asta.
Îşi muta privirile din loc în loc,aşteptând să vadă dacă deschide cineva.Inspiră adânc uitându-se pentrru doouă minute la ecranul telefonului.10:34.În mână ţinea nişte foiţe mici,viu colorate şi cu un imprimeu mare pe prima pagină.
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

Wake Me Up When September Ends Empty
MesajSubiect: Re: Wake Me Up When September Ends   Wake Me Up When September Ends EmptyMier Iun 22, 2011 12:51 am

Isi ridica privirea oftand la auzul sunetului produs in usa. Se ridica lenesa din pat si privi la ceasul de pe noptiera, pentru ea era prea devreme la acea ora, mai ales ca avea liber in acea zi., deci n-avea ce prichindel s-o streseze la cap. Isi trecu o mana prin parul roscat si isi aranja putin pijamaua, nu credea ca e o idee buna sa iasa in asa fel, dar ce mai conta? Nu avea timp sa se schimbe. Deschise usa rezemandu-se de ea cu privirea spre baiat.
Da? intreba obosita, isi duse o mana la gura si casca, nu era asa de nesimtita incat sa-si imprastie microbii.
Sus In jos
Alexunder Jhons

Alexunder Jhons


Mesaje : 26
Data de inscriere : 21/06/2011

Wake Me Up When September Ends Empty
MesajSubiect: Re: Wake Me Up When September Ends   Wake Me Up When September Ends EmptyMier Iun 22, 2011 1:16 am

Îşi ridică privirile către poersoana din pragul uşii.Pentru un moment privirea i se aţinti asupra părului roşcat,rămânând static pentru două secunde.Imediat ce-şi dădu seama că se holba insistent băgă capul în foi începând să vorbească sec:
-Mă scuzaţi,aş vrea să vă răpesc pentru două minute dacă aveţi timp.
Înafara faptului că trebuia să afişeze o politeţe care-i repugna,trebuia să-şi mai ţină şi ochii deschişi şi eventual urechile,în caz că spunea ceva nelalocul lui.
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

Wake Me Up When September Ends Empty
MesajSubiect: Re: Wake Me Up When September Ends   Wake Me Up When September Ends EmptyMier Iun 22, 2011 1:40 am

Il privi putin ciudat pe baiat, apoi il analiza scurt. Tot se intreba de ce o privea asa, isi duse o mana pe par privindu-si culoarea, spera sa nu fie deranjat de asta, oricum nu-i pasa ei.
Desigur, doar sa-mi spune-ti motivul. spuse calm fara sa-l scape din privire. Isi trecu o mana prin par asteptand un rapspuns, nu era asa curioasa, dar intrebarea isi avea rostul. N-avea de gand sa fie deranjata pentru lucruri banale, chiar daca n-avea prea multe lucruri de facut.
Sus In jos
Alexunder Jhons

Alexunder Jhons


Mesaje : 26
Data de inscriere : 21/06/2011

Wake Me Up When September Ends Empty
MesajSubiect: Re: Wake Me Up When September Ends   Wake Me Up When September Ends EmptyMier Iun 22, 2011 1:49 am

Inspiră adânc apoi zise:
-Astăzi între orele 12:00 şi 15:00,va avea loc o campanie pe plajă cu tema Nimeni nu e un Nimeni-probabil vă întrebaţi ce înseamnă asta-ei bine,este vorba despre patima drogurilor şi cum pot distruge acestea sănătatea dar în special,viaţa unui om.Dacă veţi avea bună-voinţa să fiţi prezentă,compania Anti-Drog,o să vă fie profund recunoscătoare,şi veţi primi o sumă considerabilă.
Vorbea repede cu mici întreruperi pentru a-şi trage răsuflarea
-Facem asta pentru cei care au nevoie.se opri apoi îi întins eun pliant tinerei,afişând un zâmbet forţat.
-Pentru mai multe detalii..completă.
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

Wake Me Up When September Ends Empty
MesajSubiect: Re: Wake Me Up When September Ends   Wake Me Up When September Ends EmptyMier Iun 22, 2011 2:09 am

Dadea robotic din cap la fiecare cuvant spus de baiat, ii venea sa rada, insa nu voia sa faca asta. Lua pliantul din mana baiatului uitandu-se peste el, zambi intr-un fel multumita. Incepuse sa-i placa insula aceea, erau mai multi oameni carora le pasa de cei din jur, decat stia ea.
Pai...mi se pare o idee buna, desi decat sa fiu impotriva drogurilor mai bine as fi impotriva bolilor produse de acestea. zambi calm privindu-l.
Sus In jos
Alexunder Jhons

Alexunder Jhons


Mesaje : 26
Data de inscriere : 21/06/2011

Wake Me Up When September Ends Empty
MesajSubiect: Re: Wake Me Up When September Ends   Wake Me Up When September Ends EmptyMier Iun 22, 2011 2:19 am

-Este şi aceasta o idee.dădu din umeri apoi îi mai aruncă o privire fetei.Băgă restul de pliante într-o mapă pe care o ţinea în mâna stângă.
-Păi,vă mulţumesc mult pentru timpul acordat şi încă odată,sper că puteţi ajunge.zâmbi scurt.
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

Wake Me Up When September Ends Empty
MesajSubiect: Re: Wake Me Up When September Ends   Wake Me Up When September Ends EmptyMier Iun 22, 2011 2:31 am

Pai placerea a fost de partea mea. zambi larg ducandu-si o mana la stomac, incepuse sa i se faca foame si nici nu se mira in ultimul timp cam evitase mancarea, nu pentru ca voia sa slabeasca, din contra voia sa fie mai plinuta, dar nu prea avea pofta de mancare.
Trebuie sa mananc. isi spuse in gand.
Scuza-ma, poti trece peste o ora pe la mine sa-mi aduci minte, stiu ca esti ocupat, dar eu sigur o sa uit si chiar vreau sa vin. a spus zambind chinuit.
Sus In jos
Alexunder Jhons

Alexunder Jhons


Mesaje : 26
Data de inscriere : 21/06/2011

Wake Me Up When September Ends Empty
MesajSubiect: Re: Wake Me Up When September Ends   Wake Me Up When September Ends EmptyMier Iun 22, 2011 12:03 pm

-Ăăă.îşi scoase telefonul din buzunar,uitându-se la ceas;rămase preţ de câteva clipe pe gânduri realizând că ăsta era ultimul apartament.
-Sigur,nici-o problemă.zâmbi scurt apoi îşi băgă telefonu',strângându-şi bine actele pe care le deţinea,oftă uşor apoi se fâstâci aranjându-şi hainele.
-Atunci,pe mai târziu..
coborî scările şi în câteva clipe dispăru.
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

Wake Me Up When September Ends Empty
MesajSubiect: Re: Wake Me Up When September Ends   Wake Me Up When September Ends EmptyMier Iun 22, 2011 12:14 pm

Facu o scurta plecaciune ca un fel de 'multumesc', apoi intra in camera si inchise usa. Macar n-avea sa se plictiseasca, in plus, tema parea foarte interesanta dupa parerea sa. Lasa pliantul pe masa de sticla din fata canapelei si intra in baie. Avea nevoie de un dus care s-o trezeasca, apoi avea sa-si caute pisica, normal, dupa ce manca. Ofta ducandu-si o mana la burta. Isi dadu hainele jos intrand in cabina de dus, d`abia astepta sa simta apa revigoranta pe piele sa obosita.
Sus In jos
Alexunder Jhons

Alexunder Jhons


Mesaje : 26
Data de inscriere : 21/06/2011

Wake Me Up When September Ends Empty
MesajSubiect: Re: Wake Me Up When September Ends   Wake Me Up When September Ends EmptyJoi Iun 23, 2011 3:09 am

11:27.Oftă uşor apoi puse telefonu' pe măsuţa din faţa lui;mestecă uşor în cafea şi privea pierdut pe geam:
-Părea drăguţă fetişcana aia..îşi spuse pentru sine.În spatele acestuia stăteau două fetiţe de vreo 15-16 ani şuşotind enervant.Se auzeau frânturi din conversaţia:
-Vai,da' ce drăguţ e..are nişte ochi superbi..da' aşa e..
Sus In jos
Amber Scott

Amber Scott


Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/06/2011

Wake Me Up When September Ends Empty
MesajSubiect: Re: Wake Me Up When September Ends   Wake Me Up When September Ends EmptyJoi Iun 23, 2011 3:41 am

Dupa ce fiecare picatura ii curata corpul, opri apa si iesi din cabina, isi trecu repede prosopul peste corpul ud, incercand sa-l usuce. Numai avea timp sa stea un an in cabina de dus. Nici nu prea sesiza cu ce s-a imbracat, d`abia cand se uita in oglinda, nu prea facea chestia asta des, dar totusi nu putea iesi afara in pijamale. Avea o pereche de blugi scurti de culoare neagra, o camasa alba putin mai lunga , iar in picioare balerini negrii din piele. Si-a pus la mana o bratara neagra din piele si la gat un lantic de care atarna o cruce aurie. Isi trecu o mana prin par, lasandu-l desfacut, se simte mai libera asa. Se tranti in pat inchizand ochii, ii era somn si totusi stia ca nu poate adormi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Wake Me Up When September Ends Empty
MesajSubiect: Re: Wake Me Up When September Ends   Wake Me Up When September Ends Empty

Sus In jos
 
Wake Me Up When September Ends
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Baywave Island  :: BayWake Island :: Hotel :: Etajul 3 :: 303 [x]-
Mergi direct la: