Baywave Island
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Welcome on Island
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 My life is incomplete..

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Myong Kyun

Myong Kyun


Mesaje : 10
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 3:47 am

Cu toate ca se adaptase foarte usor unui stil de viata nou , tot se simtea epuizat de la atata munca la acea cafenea . Veneau zilnic zeci de clienti si avea impresia ca numai el trebuia sa alerge din masa in masa pentru a lua comenzi .
Si acum sa lenevim ! gandi in sinea lui cand se arunca pe pat , care nici aranjat nu era pentru ca se trezise tarziu ca sa mearga la munca . Nici nu stia daca incuiase usa , dar n-avea importanta oricum .


Ultima editare efectuata de catre Myong Kyun in Mier Iun 22, 2011 4:03 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Lee Chae Rin

Lee Chae Rin


Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 4:01 am

Se aflase pe insulă de o săptămână şi tot o săptămână dormise pe unde apucase, deoarece nu ştia de unde îşi poate închiria sau cumpăra o casă. Fix azi, găsise un loc de unde şi-a putut închiria o casă. Mă rog, mai era cineva cu ea în acea casă, dar nu i-a păsat asta atunci, deoarece chiar avea nevoie de ceva prieteni.
S-a dus la adresa casei şi a intrat uşor, cu nişte paşi mici şi lenţi. Roţile de la geamantanele ei făceau o gălăgie imensă prin curte şi prin casă, încât, de nervi, le-a luat pe toate în braţe. Erau grele, dar de cât să audă acel sunet enervant, mai bine le ia în braţe. Din cauza că erau vreo trei, nici nu i se mai vedea capul.
Când ajunse în living, sau aşa credea ea, s-a oprit în prag şi a zis:
-HELP ME!
Sus In jos
Myong Kyun

Myong Kyun


Mesaje : 10
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 4:11 am

S-a intors cu fata la tavan , realizand ca uitase complet ca inca era imbracat cu uniforma de servici si ca parea mai mult un majordom decat un locuitor al casei . Scapa un oftat , vrand sa se ridice si sa mearga sa se schimbe . Din senin incepu sa auda o gramada de zgomote de pe hol si prin toata casa .
Hoti ? Uite ce se intampla daca nu incui usa ! gandi mai mult enervat decat panicat . Se ridica lenes dar se grabi pana in living , uitandu-se in toate partile , observand o persoana pana la bust , si mai sus doar bagaje .
Nu stia ce sa zica , dar observand ca era o fata se grabi in ajutorul ei . Apuca primele doua valize , una in fiecare mana .
Se vede ca sunt bagajele unei fete . murmura cand realiza greutatea lor .
Ajutase o necunoscuta si nici nu stia ce tocmai facuse .
Sus In jos
Lee Chae Rin

Lee Chae Rin


Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 4:27 am

În următoarele clipe, cineva veni şi luă două geamantane, lăsându-i una în braţe. Aceea era cea mai grea şi dintr-un motiv anume, care nici acum nu s-a aflat, a trântit acel geamantan pe jos, lovind podeaua cu tocul de la pantof şi a scos şi un oftat lung.
-Arghhh... MI-A TREBUIT MIE BAGAJE!!! începu să ţipe, dar când îl văzu pe băiat, se opri, ducându-şi mâna la ceafă, încercând să schiţeze un zâmbet mic în colţul gurii.
L-a privit atentă; el arăta ca un majordom. A scos un chicot uşor şi se întrebă unde este colegul ei de casă. Nici nu se gândea că băiatul din faţa ei ar fi acel coleg al ei.
-Mhm... tu... eşti majordom? Atunci, du-mi tu bagajele în cameră. Eu.... trebuie să îmi caut colegul de casă. Mulţumesc.
S-a descălţat încet de acei pantofi, fiind mult mai scundă acum decât băiatul din faţa ei şi îşi începu "căutarea". A căutat peste tot acel coleg de casă, dar nici urmă de el. S-a trântit pe canapea în living şi a oftat lung.
-Ştii cumva unde-a plecat?
Sus In jos
Myong Kyun

Myong Kyun


Mesaje : 10
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 4:52 am

Nu intelegea de ce parea atat de enervata de geamantane , doar erau ale ei si pana la urma ii trebuiau . Facu un pas in spate cand aceasta tranti bagajul pe jos si tipa , la urma urmei , cine era ea ?
Isi ascunse uimirea cand tanara crezu ca el este majordomul , si incerca sa para si mai putin uimit cand afla ca avea si o colega .
Pe mine de ce nu m-a anuntat nimeni .. ?! spuse in sinea lui . Se hotara totusi sa continue jocul si sa vada pana unde ajunge .
Dupa ce fata s-a descaltat el i-a luat pantofii si i-a asezat frumos la cuier , iar dupa apuca geamantanele in brate .
Domnul Myung momentan se afla la servici . A lasat mesaj sa-l scuzati de absenta dar sa va acomodati cum credeti mai bine . spuse pe un ton formal , urmat de un zambet.
Intre timp as putea sa va prezint casa daca doriti .
Sus In jos
Lee Chae Rin

Lee Chae Rin


Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 5:05 am

În timp ce se aşeza din ce în ce mai comodă pe canapea, majordomul vorbi şi o anunţă că [,] colegul ei de casă este la servici şi apoi se oferi să îi prezinte casa. S-a ridicat de pe canapea, îndreptându-se către el, toată fiind numai un zâmbet.
-În regulă. Chiar mi-ar face bine să ştiu cum arată toată casa. A luat-o înainte, privind toate tablourile de pe pereţi şi modelele interesante. Îi plăcea casa şi avea să se distreze aici. A ajuns apoi în faţa unei camere şi a deschis uşa.
-Aici stă Myung? întrebă, nemaiaşteptând vreun răspuns şi intră. Era gigantică [,] camera lui. Şi aşa curată...! Nici nu ziceai că era camera unui băiat. S-a plimbat în jurul camerei, privind fiecare detaliu, mai apoi se trânti pe pat. Era aşa de moale ... !
-Ah, ce pat moale...! Sper că aşa e şi al meu, spuse ea, închizând uşor ochii, dar nu pentru mult timp. A privit mai apoi posterele de pe pereţi şi a afişat un zâmbet.
-Se pare că e şi fan U-Kiss. Ah... ce drăguţ.
Sus In jos
Myong Kyun

Myong Kyun


Mesaje : 10
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 5:24 am

Camera tinerei era chiar in fata camerei lui , dar se pare ca ea nu observase acest lucru . O lasa sa se duca in camera lui , intre timp ce el lasa bagajele in dormitorul fetei . Iesi afara si se opri in pragul usii camerei lui , uitandu-se la fata si punandu-si o mana pe fata , sperand sa nu fie observat .
Pai..stapanului ii place sa fie ordonat ! spuse stand cu mainile la spate . Lectiile de chelner erau totusi de folos si pentru un majordom .
V-as ruga sa ma urmati spre camerea dumneavoastra . spuse intorcandu-se cu spatele . Ehm.. ma scuzati dar nu v-am retinut numele...
Sus In jos
Lee Chae Rin

Lee Chae Rin


Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 5:34 am

Ştia că e majordom, dar nu trebuia să vorbească aşa cu ea, cu "dumneavoastră". Până la urmă, păreau de aceaşi vârstă. S-a ridicat cu greu de pe patul lui şi s-a îndreptat către camera ei. Era aproape la fel, numai că mobila era aranjată altfel. Se bucura aşa de mult, încât atunci când a intrat, a început să sară şi să danseze ceva ciudat, dar se întoarse apoi când auzi că el nu îi reţinu numele.
-Oh... Chae Rin, dar spune-mi Rinnie, se prezentă ea, afişând un mic zâmbet în colţul gurii.
-Întrebare... cum e Myung?Adică.. mă refer ce personalitate are şi cum arată.
Sus In jos
Myong Kyun

Myong Kyun


Mesaje : 10
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 10:15 am

Incepu sa realizeze ca ii va placea sa o aiba ca si colega de casa . Urma o intrebare capcana , il intrebase cum era ca si persoana si cum arata asa zisul Myung.
N-ar fi mai bine sa descoperiti singura ? intreba el pe un ton calm . Baia o gasiti la sfarsitul holului si este una si la parter . Nu cred ca mai aveti nevoie de ghid , casa nu e asa de complicata . cred. Acum daca ma scuzati ... si facu un pas in spate , vrand sa iasa din camera si sa se schimbe de hainele de chelner .
Sus In jos
Lee Chae Rin

Lee Chae Rin


Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 12:09 pm

-Huh? Dar... deja pleci? întrebă încet, aproape în şoaptă. Se gândea că o să o lase singură până vine Myong, iar ea nu ştia când se întoarce acesta. A dat din umeri şi a început să despacheteze hainele pe care le avea şi celelalte lucruri. Le-a aranjat prin cameră, dându-i puţină "viaţă" totodată. Îşi deschise laptopul care îl avea şi puse nişte muzică. Îşi pusese mai întâi nişte melodii J-rock, dar mai apoi, când simţi nevoia de a se relaxa, a pus k-pop, mai exact U kiss-0330 versiunea instrumentală. Era superbă acea melodia şi se putea relaxa pe cinste.
-Mă întreb când vine Myong. începu să se gândească la el deja prea des. Murea de nerăbdare să-l cunoască.
Sus In jos
Myong Kyun

Myong Kyun


Mesaje : 10
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 12:33 pm

- Peste o ora va rog sa coborati in bucatarie . replica inainte sa plece din fata camerei ei , si sa coboare scarile .
Pe stafia lui Hades... ce am facut ? gandi inainte sa pufneasca intr-un ras . Trebuia neaparat sa se schimbe , asa ca se indrepta spre baia de la parter , unde isi lasase schimbul in acea dimineata . Pana la urma erau comode si hainele de chelner , dar tot mai bine se simtea intr-un trening .
In timpul ramas merse in bucatarie si curata masa plina cu mancare ramasa din acea dimineata . Mai tarziu iesi de acolo si se indrepta spre usa de intrare din fata . O deschise si o tranti puternic , ca sa se auda pana la dormitoare , in asa fel Chae Rin ar fi inteles ca tocmai intrase cineva .
Bun venit domnule . spuse el cu voce tare , luand rolul de majordom . Se indrepta rapid in bucatarie si se ascunse dupa usa .


Ultima editare efectuata de catre Myong Kyun in Mier Iun 22, 2011 2:07 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Lee Chae Rin

Lee Chae Rin


Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 12:56 pm

Peste o oră...? Repetă în gând şi se aşeză pe pat închizând ochii. Patul era la fel ca al lui Myong, aşa că asta i-a plăcut destul de mult. A început să se învârtă pe o parte şi de alta a patului, de parcă ar fi fost un copil.
Nici nu îşi dădu seama când trecu timpul, căci deja auzi majordomul cum îi ură "bun venit" lui Myong şi se auzi şi o uşă trântindu-se. S-a ridicat, aranjându-şi părul şi hainele pe care le avea. De asemenea, îşi puse şi acei pantofi care îi avea când venise. Dorea să dea o impresie bună.
A coborât rapid, auzindu-se puternic sunetul tocurilor şi l-a căutat prin bucătărie pe Myong. S-a rezemat uşor de uşă, dar atunci realiză că e cineva în spatele ei. S-a panicat, şi a închis uşa ca să vadă cine e acolo. Era... majordomul.
-Păi... şi unde-i Myong?! Am auzit uşa...!
Sus In jos
Myong Kyun

Myong Kyun


Mesaje : 10
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 1:21 pm

Nu se asteptase ca ea sa coboare atat de repede si sa-l observe atat de rapid . Noroc ca nu-l strivise de tot cand se rezemase de usa .
Pai.. isi duse o mana dupa cap , privind- o fix . Myong Kyun in persoana .
adauga ridicand o mana in semn de salut . Ar fi prima oara cand ne intalnim ... Poti spune ca am o dubla personalitate ! nu stia daca sa inceapa sa rada sau sa se simta vinovat pentru ca s-a prefacut . Intr-adevar exagerase putin , dar mai mult vroia sa-si dea seama ce fel de persoana era Chae Rin .
Stii.. eu nu stiam ca aveam si o colega si.. eu... am incercat... adica , faza cu majordomul... m-am descurcat macar ? intreba brusc la final , dupa ce gesticula cu mainile un pic .
Sus In jos
Lee Chae Rin

Lee Chae Rin


Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 1:33 pm

A ascultat tot ce a avut băiatul de spus. O uimiseră vorbele lui şi a închis uşa la loc, lăsându-l pe băiat în acelaşi loc, strivit ca înainte. A lăsat să i se vadă doar ochii şi l-a privit preţ de câteva minute bune.
-Myong Kyun...?!Mwo-ya! Am fost păcălită şi nu e 1 aprilie... Oh... eşti bun! A început să râdă, închizând iar uşa şi se duse în faţa lui.
-Deci da, te-ai descurcat, domn' majordom. A chicotit uşor apoi realiză că prima sa impresie nu a fost prea bună, mai ales că trântise valizele şi mai şi ţipase. Nu mă aşteptam la asta... chiar deloc! A afişat un zâmbet, dându-şi mai apoi firele blonde ce îi intrau în ochi.
După câteva minute bune în timp ce l-a privit cu aşa mult interes, s-a întors către masă la bucătărie şi a privit în jur.
-My~ong! îl strigă ea pe nume, alungind acel "o" din numele său, făcând să sune ca un "Yoong". Hai să ne uităm la un film. Ai popcorn?
Sus In jos
Myong Kyun

Myong Kyun


Mesaje : 10
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyMier Iun 22, 2011 2:16 pm

A ramas uimit de reactia ei , nu se suparase deloc , un lucru bun .
Cred ca nici unul dintre noi nu a dat o impresie prea buna pentru inceput . Neh?
chicoti . Dar sa nu crezi ca voi mai lua rolul majordomului vreodata . Poti sa ma vezi la cafenea dar nu o sa mai port hainele alea prin casa . adauga ca sa fie sigur ca fata sa nu-si faca aluzii degeaba .
Nu sunt asa sigur de existenta popcornului in casa asta . si-a dus o mana la ceafa .
Sus In jos
Lee Chae Rin

Lee Chae Rin


Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/06/2011

My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  EmptyJoi Iun 23, 2011 11:18 am

-Nu, se pare că niciunul dintre noi nu a dat o impresie prea bună., spuse ea afişând un zâmbet. Însă eu voi continua să fiu aşa cum m-ai văzut prima dată...
Deci el lucra la o cafenea, bun de ştiut. A continuat să zâmbească şi să încerce să se comporte frumos măcar cu el.
-Atunci... mâncăm chipsuri. Am eu! Deci nu trebuie să... să iei tu. Dar, alege tu filmul. S-a îndreptat către el şi îl privi atent, apucându-l încet de tricoul său, de părţile de la gât, de parcă ar fi aranjat gulerul unei cămăşi. Hm, arătai bine şi în cămaşă...!
Sus In jos
Continut sponsorizat





My life is incomplete..  Empty
MesajSubiect: Re: My life is incomplete..    My life is incomplete..  Empty

Sus In jos
 
My life is incomplete..
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sound of life.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Baywave Island  :: BayWake Island :: Zona Rezidentiala :: Case :: 103 [x]-
Mergi direct la: